Kedy kupovať dovolenku?

Last Minute dovolenka je veľmi polulárna možnosť najmä na Slovensku, hlavne keď chcete ušetriť, viete sa rýchlo rozhodnúť a pobaliť, choďte do toho! Ideálna situácia je, ak ste len dvaja alebo dvaja a dieťa, tieto izby sú dostupné najčastejšie.

 

Pod Las Minutom treba ale naozaj chápať odjazd o 1-3 dni. Mnoho klientov nás kontaktuje napr. v júni so žiadosťou, aby sme im našli Last Minute na koniec augusta. Napriek tomu , že sa to možno aj v ponukách cestovných kancelárií nazýva Last Minute (čo je v našich končinách skutočne populárne slovo 😊  ), za skutočný last minute považujem dovolenku najskôr týždeň pred odjazdom.

 

Preto často odporúčam klientom, aby sa mi ozvali tak týždeň pred plánovaným odjazdom, dali nám emailovú adresu, na ktorú vám budeme zasielať akciové ponuky a znížené ceny.

 

Je však niekoľko situácií, kedy Last Minute nie je vhodný a určite lepším riešením je First Moment (od novembra do konca februára sú určite naj). Medzi týmito dvoma obdobiami už ide skôr o katalógovú cenu.

First Moment odporúčam ak:

  • máte v práci pevne stanovený termín dovolenky (ak je to väčšie časové rozhranie, alebo je to menej vyťažené obdobie napr jún, tak aj last minute je ok), Ak je to napr. prelom júla – agusta – tak to už naozaj v last minute ani nie je čo predávať
  • ak ste väčšia skupina – viac rodín. Do last minutu sa často dostane už len posledná izba, takže netreba sa na to spoliehať
  • ak ste v izbe väčší počet osôb ako 2,+2, rodinné izby sa totiž predávajú ako prvé
  • ak chcete mať čo najväčší výber z hotelov a destinácií. V last minute už beriete len čo sa nepredalo

K First Momentom cestovné kancelárie často pripájajú aj iné benefity ako napr.

  • záloha len 50 eur osoba (do výšky 30% do konca marca, zvyšok mesiac pred odletom)
  • možnosť zrušiť takúto skoro zakúpenú dovolenku až 45 dní pred odletom bez storna
  • možnosť bezplatnej zmeny destinácie

Preto sa toho netreba báť, môžete si vybrať takúto dovolenku s možnosťou zrušenia a môžete hľadať pokojne ďalej.

V prípade rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií sa málokedy objaví lasst minute (radí púšťajú svoje kapacity už týždeň pred odletom) ale majú dobré ceny zasa počas celého roka.

Radi poradíme s výberom aj načasovaním kúpy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *